Agent JFK zasahuje na Šumavě…

Knihy o Šumavě nemusí být jen přehlídkou vážných témat, poetických vzpomínání či přestřelek pohraničníků. Třicátý díl série Agent JFK: Přežít je „šumavský nářez“ plný zmutovaných kůrovců, šumdruidů a hlavně pořádné porce humoru… Představte si Šumavu trápenou kůrovcem, nic zvláštního řeknete si, jenže co když je ten kůrovec velký jako panelák, to je panečku jiná…

Z recenzí: Zbyněk Kučera Holub napsal jeden z nejbrakovitějších dílů celé série. Přičemž mezi hlavní pozitiva patří to, že vás hned na první stránce vtáhne perfektně do děje a pustí až na samotném konci. K pozitivu číslo dvě pak patří určitá míra šílenství, vyzařující z téhle knížky. Člověk místy nestačí koulet očima a divit se, jaké má Holub geniálně šílené nápady… (zdroj sarden.cz)

Kdo je JFK?

Agent John Francis Kovář (zkráceně Agent JFK) je hlavní hrdina stejnojmenné české série sci-fi a fantasy příběhů vytvořené podle vzoru Marka Stona či Perryho Rhodana. Sérii společně vymysleli spisovatelé Miroslav Žamboch a Jiří Walker Procházka a podílí se na ní kromě nich i další čeští autoři.

John Francis Kovář (po otci českého původu), je bývalý člen speciálních jednotek rychlého nasazení a mezinárodní vojenské diplomatické jednotky podřízené nejvyššímu velení NATO. Svou vojenskou kariéru ukončil v hodnosti kapitána české armády a poté dostal nabídku stát se členem týmu Agentury EF (Equilíbrií Ferrarií, tj. Kováři rovnováhy; latinsky přesně: Aequilíbrií Ferrarií), jejímž cílem je zasahovat v paralelních světech a v paralelní minulosti či budoucnosti proti těm, kteří se pro svůj vlastní prospěch a vlastní cíle snaží narušit jemné předivo vztahů, kterými jsou paralelní vesmíry propojeny, což může mít za následek jejich zhroucení. Proto je vnitřním heslem Agentury EF rčení „Svůj svět si musíme zasloužit!“.Hlavním protivníkem Agentury, a hlavně JFK, je tajemný lord Xaverius Hawk z Jestřábí Lhoty (někdy též X-Hawk či Jestřáb), bývalý člen Agentury a nyní padouch s nejasným cílem, který se snaží narušit rovnováhu různých paralelních vesmírů.

Ukázka z knihy:

Šumavskými hvozdy zní zvuky motorových pil, pod kořeny prastarých smrků se probouzí armáda hladových zmutovaných brouků a paní Šubrtová peče borůvkový koláč… John Francis Kovář má problém. Nakažen děsivou nemocí potřebuje lék – bez něj zemře,nebo ještě hůř, změní se v něco nelidského. To ale není všechno, nakažený, vyčerpaný se dostává do bitevního pole a sítě intrik mezi ziskuchtivými dřevobarony a zelenými aktivisty neštítícími se ničeho. A je tu ještě někdo – hrdina ve výslužbě, legendární plukovník S. I on ví, že čas neúprosně běží. Už brzy vyletí kůrovec!

Vimperk, přibližně v ten samý čas… Byla hluboká noc. Nádvoří kasáren ve Vimperku, tzv. buzerplac, osvětlovaly reflektory. Stála tu nastoupená jednotka patnácti vojáků v zelených helmách a maskáčích vzoru „prales zespodu“. Všichni patřili ke zvláštnímu oddílu schwarzenberských myslivců, jednotce určené pro boj s hmyzími mutanty zdálky i zblízka…

***************************

Agent JFK 30: Přežít
Holub, Zbyněk K. – Machala, Libor
Nakladatel: Triton
Obálka: Petr Vyoral
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2013
Počet stran: 208
Rozměr: 125 x 185
Provedení­: paperback
Cena: 199 Kč

Kniha se dá ještě sehnat například ZDE

 

O autorovi:

Zbyněk Kučera Holub, také Zbyněk Holub nebo Gilgalad (* únor 1980, České Budějovice, Československo) je český prozaik, autor a editor fantasy, pohádek a příběhů napříč žánry. Narodil se v únoru roku 1980 v Českých Budějovicích. Se svou ženou se seznámil díky hrám typu Larp.Díky hrám na hrdiny (RPG) se dostal k prvním literárním pokusům a okolo roku 2000 se začal podílet na tvorbě RPG světa Asterion. V roce 2007 mu z prostředí tohoto fantasy světa vyšla první kniha Kaat, aneb Historky Cechu Eldebranských katů vyprávějící o mistrech popravčích obdařených nadpřirozenými schopnostmi. Zbyněk napsal nebo jako editor sestavil řadu titulů, ale nevnímá se jako spisovatel – cítí se být „klukem, kterého baví psát a občas mu něco vyjde“… (zdroj Wikipedie)