Autor: Kaše Jan

Narodil se v Klatovech a prázdniny trávil ve Strašíně a v Sušici, odkud jeho rodina pochází. Vystudoval historii na západočeské univerzitě v Plzni a absolvoval také bezpečnostně právní studia na Policejní akademii. Osmnáct let pracoval jako kriminalista. Od roku 2010 spolupracuje se zpravodajským portálem Novinky.cz, kde publikoval stovky článků a fotografií, mezi nimiž významné místo zaujímá Šumava. 

bibliografie: Ukryli Keltové na Šumavě poklad? (2017), Šumavské tajemství nacistů (2018)

Ukryli Keltové na Šumavě poklad?

Ukryli Keltové na Šumavě poklad?

Kniha zavede čtenáře na méně známá či úplně neznámá místa Šumavy, kam většina z nich ještě nikdy nezavítala. Na místa, která ukrývala či stále ukrývají tajemství, našim smyslům těžko dostupná. Na místa, kde na nás dýchá atmosféra dávné minulosti a kde je uložen obrovský poklad, ať již v podobě materiální či jiné.

Více informací →
Šumavské tajemství nacistů

Šumavské tajemství nacistů

Kniha rozvíjí formou detektivního žánru příběh novináře Lukáše, který se shodou okolností dostane k záhadnému dopisu. Jeho obsah jej přivede na Šumavu do míst, která jsou dodnes opředena různými spekulacemi o tom, co zde Němci za války dělali. Pátrání po dávném tajemství je plné napětí i nečekaných zvratů. Významné místo zaujímá rovněž... Více informací →