Na Šumavu přijel „literární vlak“…

Knihovnický vlak ECCE LIBRI – 2. 9. 2017/ Již podesáté prachatická knihovna uspořádala mezinárodní kulturní akci „Knihovna na kolech“. V sobotu 2. září 2017 vyjel z prachatického nádraží speciální literární vlak ECCE LIBRI. Tým Šumavy Litery byl samozřejmě u toho.

V našem informačním stánku jste si mohli prohlédnout webové stránky festivalu, popovídat si s organizátory, nebo si prohlédnout veškeré propagační materiály…

Představili jsme také náš nový katalog nominovaných knih na cenu Johanna Steinbrenera za rok 2016.

Uspořádali jsme taktéž prezentaci našeho projektu „Šumava literární“. Každý si mohl zkusit, jak QR kódy fungují. „Načti a čti…“ zní podtitul tohoto zajímavého pohledu na Šumavu.  Během putování krásnou krajinou lze najít samolepky s QR kódy, po jejichž načtení se na displeji zobrazí příslušný text i s obálkou knihy, z níž pochází. Máte tak možnost si přečíst, jak ono konkrétní místo vnímal některý z autorů knih o Šumavě.

Navíc byla pro vás připravena speciální akce – s pomocí QR kódu jste si mohli stáhnout jednu e-knihu z nakladatelství DriftBooks zdarma. Stejnou možnost budete mít také během festivalu Šumava Litera. Letošní třetí ročník proběhne 18. 11. 2017 ve Vimperku. Zmiňované volarské nakladatelství DriftBooks taktéž představilo novou knihu Romana Kozáka „Lampárna“, ve které najdete výbor novinových sloupků, které Roman Kozák psal v letech 2014 – 2016 pro Českobudějovický deník.

Infostánek Šumavy Litery navíc nabídl zajímavou atrakci ve formě „fotokoutku“. Náš fotograf vás vyfotil s vybranou „literární celebritou“ a fotografii ihned vytiskl. Mohli jste si tak domů odnést suvenýr podepsaný třeba Michalem Viewegem, Ivo Šmoldasem, Martinem Sichingerem, či Romanem Kozákem. Vzhledem k velkému zájmu podobnou službu zřejmě nabídneme i během literárního festivalu ve Vimperku. 

Celá fotogalerie zde: